Ücretsiz Forex Sinyal Grubuna Katılmak İçin Tıkla

Yeni iş kurmak ve bir işyeri açmak isteyenler için devlet KOSGEP destekli kredi vermekte ve girişimciye destek olmaktadır. Devlet desteğinin dışında özel banka ve finans kurumları da İş Bankası, Garanti Bankası, Vakıf Bank, TEB vb. gibi ev hanımlarına ve sermayesi olmayan girişimcilere hibe ve devlet teşvikli kredi vermektedir.

İşyeri Açma İş Kurma Kredisi

Pastane, internet cafe, ayakkabıcı, kahvehane, market, bakkal, kasap, manav, giyim, aktar, kırtasiye, atölye, marangoz gibi farklı iş yeri açma girişimleri için devlet destek vermektedir. Bir işe girişirken girişimcinin belli miktarda paraya ihtiyacı olacağından devletten destek alabilmektedir. Aranılan şartlara sahip olan girişimcilere 50 bin lira hibe, 100 bin lira faizsiz kredi vererek destek olmaktadır.

KOSGEB İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

  • Yurdun her ilinde bulunan KOSGEB iletişim merkezlerine müracaat etmelidir.
  • Öncelikle 32 saatlik eğitime tabi tutulmalı ve eğitim sonunda düzenlenecek olan sertifika almalıdır.
  • Alınan sertifika ile KOSGEB kredisi için müracaat etmelidir.
  • Devlet destekli 150 bin lira kredisinden böylelikle yararlanmış olunmaktadır.

Garanti Bankası, İş Kurma, Dükkân Açma Kredisi

Garanti Bankası, “İş Kuruyorum” destek paketi kapsamında, yeni iş kuranlara Kobi kredi avantajı sağlamaktadır. Ayrıca teknolojik ürünler temin etmek isteyenler için de Turkcell kur teknoloji paketi adı altında fazladan bir hizmet daha sunmaktadır. Yapılacak olan sözleşmede detaylar belirtilmektedir.

İşbank İşyeri Açma Kredisi

İş Bankası tarafından KOSGEB ile çalışılan protokollere destek verilmektedir. Franchising kredisi İnovasyon Destek Paketinde belirtilen ürünler ile girişimcilere önemli bir destek sağlamaktadır. İlk yapılması gereken İşbank KOBİ İşyeri kredisi başvurusu yapılarak işe başlanmalıdır.

Akbank İşyeri Açma Kredisi

Akbank da kısa vadeli nakit ihtiyaçları için “Artı Para Kredisi” sunmaktadır. Hatta internet üzerinden ya da EFT işlemleri ile kısa süre içinde “ Axess Business Girişimci” paketi ile ihtiyacı olduğu zaman dilediği her yerde kredi kullanabilme özelliği tanımaktadır.

KOBİ Kredilerine Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • İşyerinin açılış işlemlerinin tamamlanmış olması,
  • Açılış ruhsatının alınmış olması,
  • Bireysel evrakların tamamlanmış olması gerekmektedir.