Ücretsiz Forex Sinyal Grubuna Katılmak İçin Tıkla

Gelir seviyesi düşük olan emeklilere destek amaçlı bütün bankalar kredi vermektedir. Memur, işçi ve esnaf emeklilerine faizsiz kredi veren bankalar ise kredi şartları ile promosyon ödemeleri gibi ekstralar uygulamaktadır. Bu bankaların başında; Akbank, Garanti Bankası, Odeabank, Burganbank gibi bankalar gelmektedir.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Uzun süreden beri esnaf, çiftçi, emekli kesimine faizsiz kredi vermeyi hedefleyen bankalar son dönemde bazı bankalar aracılığı ile gerçekleşmeye başlamıştır. Daha önce PTT şubelerinden maaşlarını alan kişilerin de dâhil edileceği duyurularak bu kesime sıfır faizli kredi verileceği vaat edilmişti. 2016 yılında konut ve ihtiyaç kredileri faizi düşmesi beklenirken halen 1,30 seviyesinde seyretmeye devam etmesi, bankalardaki sıfır faizle emekliye kredi verme işlemini henüz 1 seviyesinin altına düşürülemediğini de göstermektedir. Dolayısı ile bu kapsamda faizsiz kredi alma imkânları özel bankalara oranla devlet bankalarına olan talebi daha da artırmaktadır.

1000 TL maaş alan bir emeklinin çekebileceği kredi miktarı da buna paralel ve orantılı bir miktar olacağından fazla bir miktar olarak düşünülmemelidir. Kısaca 2016 yılında emekliye vaat edilen faizsiz kredi avantajı sadece sayılı bankalarda ve sayılı miktarda kişilere verilebilmektedir. 2017 emeklilere faizsiz kredi imkânı ise henüz beklentileri tümü ile karşılayamamaktadır. Ayrıca her kredi talep eden emekliye kredi ödeneceği garantisi de yoktur, belli şartları taşıması gerekmektedir.

Faizsiz Emekli Kredisi Hangi Emeklilere Verilmeyecektir?

  • Bankalara borcu olan emeklilere,
  • Kredi kartı borcu olan ve maaşı ile kredi kartı borçlarını ödeyemeyen emeklilere,
  • Kredi notu düşük olan emeklilere,
  • İcralık olan, avukatlık ve kara listede olan emeklilere faizsiz emekli kredisi verilmeyecektir.

Emeklilere Sunulacak Diğer Avantajlar Nelerdir?

Devletin desteği ile verilen kredilerin dışında özel bankalar tarafından da uygun vadeli faiz ile krediler verilmektedir. Örneğin; İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, HSBC, Garanti Bankası, Deniz Bank, Akbank gibi bankalar en uygun kredi veren bankaların başında gelmektedir. Faiz oranlarının geriye çekilmesi gerçekleşinceye kadar en düşük faiz ile kredi alma imkânından yine en çok dar gelirliler, çiftçi, işçi, memur ve emekliler yararlanmak için müracaat etmektedir.