Ücretsiz Forex Sinyal Grubuna Katılmak İçin Tıkla

Recep Tayyip Erdoğan, Suriye ve Afrin hakkında Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Fransa Cumhurbaşkanı ile yapılan görüşmede, Suriye meselesiyle ilgili son gelişmeler ve Türkiye ́nin Afrin ́de terör unsurlarına karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekatı hakkında görüş alışverişinde bulundular.

24 Ocak 2018 Ekonomik Gelişmeler

Putin ile yapılan görüşmenin detaylarına da yer verilirken, Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının vermiş olduğu bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı ́nın Afrin bölgesini terör örgütü PYD/YPG ve DEAŞ gibi unsurlardan arındırmayı hedeflediğini vurguladı. Türkiye ́nin ulusal güvenliğini güvence altına almayı amaçlayan bu harekatın, Suriye ́nin siyasi birliği ve toprak bütünlüğü açısından da önemli bir katkı niteliği taşıdığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye meselesinde Rusya ́yla eşgüdümlü çalışmaya önem verdiğini belirtti.
Öte yandan Dış İşleri Bakanı Çavuşoğlu ve umhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın ABD Başkanı Donald Trump ile görüşeceğini açıkladı. Çavuşoğlu, “Yarın iki başkan da telefonda görüşecek. Sayın Trump, Cumhurbaşkanımız ile görüşmek istiyor. Saati de belli oldu” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım Afrin’deki operasyon hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Terör koridorunu başlarına yıkacağız, ona buna güvenmesinler” dedi. Harekatın
son terörist yok oluncaya kadar devam edeceğini belirterek sözlerine şu şekilde devam etti “Bölgede oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu başlarına yıkacağız. Ona buna güvenmesinler. Unutmasınlar, çay gider, kum kalır” dedi.
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB), TL depo karşılığı döviz depo ihalesinde teklif tutarı 0.4 milyar dolar oldu. İhalede, faiz oranı dolar için yüzde 1,50, TL için yüzde 12,75 olarak ilan edilmişti.
Avrupa Borsaları yükselişini sürdürürken Alman borsası dün rekor kırdı. Stoxx Europe 600 endeksi %0.3 artışla 403.23 puan oldu ve Ağustos 2015’ten beri en yüksek kapanışa ilerledi. Almanya’da DAX Endeksi %0.9 artışla 13,580.03 puan oldu ve Kasım’daki rekorunu egale etti.