Ücretsiz Forex Sinyal Grubuna Katılmak İçin Tıkla

Kripto para dünyasının en fazla yatırım alan ve popülaritesini arttıran Bitcoin ile birlikte kripto para kullanımı hızla artmakata. Kripto paraların kullanımı arttıkça  herkesin sorduğu kriptopara nedir ? kriptopara güvenilir midir ? ne kadar kazandırır ? nasıl alınır ? gibi sorular gündemi oldukça meşgul etmekte. Bu soruların artması  ile birlikte kripto para çeşitleride çoğalmıştır . Dijital para birimi olarakta bilinen kripto paralar her gün yatırımcı kazanmaya devam ediyor ve değerini her geçen gün arttırıyor.

Dogecoin nedir?

Borsa ve benzeri yatırım yollarında olduğu gibi herhangi bir olaydan veya düzenlemelerden  etkilenmeyen kripto paranın değerinin artıp veya artmayacağını bilmek mümkün değil. Uzmanların hemen hemen hepsinin yaptığı ortak yorum ‘kazandıradabilir,kaybettiredebilir.’ Yani tam anlamıyla bir belirsizlik söz konusudur. Peki hangi kripto para birimi gelecek vaad ediyor? Hangi kripto para birimi güvenilir, nasıl alınır? Bu yazımızda son günlerde bir çok yatırımcının tercih ettiği veya ismini duyduğu ve aklında ki  yukarıda yazdığımız gibi soruları sorduğu Dogecoin’ i inceleyeceğiz.

Dogecoin isimi klavye hatasından doğan esprili bir anlatım işlevini gören ve günümüzde popüler hale gelen bir kripto paradır. Litecoinin bir türevi olan Dogecoin Billy Markus tarafından ortaya çıkarılmıştır. Billy Markus insanların dijital paralara olan ilgisini arttırmayı hedeflemiştir. Sadece bir muhabbetten ve fikirden doğan bu isim, realite haline gelmiştir ve günümüzde oldukça popülerdir. Dogecoinin en güzel kısmı miktarının sınırsız olmasıdır. Yani Bitcoin gibi sürekli bir düşüş söz konusu değildir. Bu sebeple bazı Altcoinler gibi deflasyonel olma ihtimali sıfırdır.