Ücretsiz Forex Sinyal Grubuna Katılmak İçin Tıkla

Chicago Fed Başkanı Charles Evans, “kademeli faiz artışının gerekliliğine devam ettiğini” söyledi. Evans, enflasyonun yüzde 3 olması halinde genişlemeci politikanın devam etmeyeceğini ancak enflasyonda yüzde 2.5 seviyesinin Fed’in simetri hedefi için sorun teşkil etmeyeceğini kaydetti.

Mali politika “sıkı görünüme” katkı sunuyor diyen Evans, “Getiri eğrisindeki düzleşme endişe yaratmıyor. Beklentinin üzerinde gerçekleşen ekonomideki açığın eğriyi daha dik bir konuma getirecek” dediıklamasını yaptı.

Kanada’nın Toronto kent merkezinde yayaların yoğunlukta olduğu Yonge Caddesi ile Finch bulvarının kesiştiği alanda yayaların arasına bir aracın dalması sonucu 9 kişi öldü, 16 kişi yaralandı.
Toronto polisi tarafından yapılan açıklamada, kent merkezinde yayaların yoğunlukta olduğu Yonge Caddesi ile Finch Bulvarı’nın kesiştiği alanda, yayaların arasına bir aracın girmesi sonucu 9 kişinin yaşamını yitirdiği, 16 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Toronto Polis Sözcüsü Meaghan Grey, şoförün tutuklandığını açıklarken, olayın terör saldırısı olup olmadığı hakkında yorum yapmak için “henüz erken” ifadesini kullandı.
Euro Bölgesi’nde nisan ayı öncü bileşik Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), önceki aya
kıyasla değişmeyerek 55,2 puan seviyesinde gerçekleşti.

Ekonomi araştırma kuruluşu IHS Markit Economics’in öncü verilerine göre, Euro Bölgesi bileşik PMI nisan ayında mart ayındaki 55,2 puana seviyesinde gerçekleşti. PMI verisi 54,9 puanlık piyasa beklentisinin hafif üzerinde gerçekleşti.

Euro Bölgesi’nde nisan ayı öncü imalat sanayi PMI mart ayındaki 56,6 puandan 56 puana inerek son 14 ayın en düşük seviyesine gerilerken, öncü hizmet sektörü PMI ise 54,9 puandan 55 puana çıkarak son 2 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Dünyanın en çok petrol üreten ülkesi Rusya, şubat ayında üretiminde yaşanan düşüş nedeniyle liderliği Suudi Arabistan’a bıraktı.