Ücretsiz Forex Sinyal Grubuna Katılmak İçin Tıkla

19 NİSAN PERŞEMBE - GÜNLÜK BÜLTEN

St. Louis Fed Başkanı Bullard, CNN’e konuştu. Bullard, “Bir sürpriz olmazsa, daha fazla faiz artışını desteklemiyorum, çünkü getiri eğrisi tersine dönebilir. Fed politika faiziyle aynı düzlemde kalmalıdır. İşsizlik yüzde 3 seviyesine gidebilir” dedi. Küresel ekonominin şu anda çok iyi bir durumda olduğu kaydeden Bullard, ” Sıkıntılı dönemden sonra, ticari koşullarda bir miktar iyileşme olacağını umuyorum” dedi.

Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan, bu yıl iki tane daha faiz artırımı yapılması taraftarı olduğunu söyledi.Kaplan, Fox Business Network’e yaptığı değerlendirmede, “Bu yıl iki faiz artırımı daha yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu benim baz senaryom; yıl için üç artırım” dedi.Kaplan, “Faiz artırımlarının patikasının muhtemelen insanların düşündüğünden daha yatay olacağını düşünüyorum ve bunun nedenlerinden biri büyümeyi ılımlı hale getirmekte olması” şeklinde konuştu.
New York Fed Başkanı William Dudley, Fed’in faiz artışını hızlandırması için “zorlayıcı koşullar” göremiyorum açıklamasını yaptı. Dudley, güçlü ekonomik büyüme ve enflasyondaki yükselmenin “faiz artışında hızlanmaya” işaret etmediğin kaydetti. Fed fiyatlarda istikrarı sağlamak için “nötr” konuma dönmeli diyen Dudley “Kademeli faiz artışı gerekliliğini koruyor” dedi.
Fed’in 12 şubesinden gelen analizlerle hazırlanan rapora göre, ekonomik görünüm pozitif
ancak, işletmeler “gümrük vergisine” dair endişe taşıyor.

Ücretlerde hafif bir artış gerçekleşirken, istihdam edilem oranında geniş bir artış görünüyor.Tüketici harcamaları yükseldi ve üretimde de hafif bir artış gerçekleşti.Çelik fiyatları “gümrük vergisiyle” kimi zaman önemli miktarda yükseliş kaydetti.Fiyatlar ülke genelinde kısmi olarak yükseldi.Gayri menkul faaliyetleri gelişmeye devam etti, kredi talebi yükseldi.Çelik ve inşaat malzemesi fiyatlarında daha da artış bekleniyor.
ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Kuzey Kore’de Kim Jong Un ile görüşme gerçekleştirdiğini belirtti.

Euro Bölgesi’nde Mart ayı enflasyon oranı, Avrupa Merkez Bankası politika toplantısına hazırlanırken yüzde 1.4’ten yüzde 1.3’e revize edildi.