Ücretsiz Forex Sinyal Grubuna Katılmak İçin Tıkla

Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar, genel olarak bakıldığında güvence olarak gençlerin arkalarında destek veren aileleri ile öğrencilerin burslarına güvenmektedirler. Ayrıca bu kartların limitleri, faiz oranları, yıllık aidatları gibi sınırlamaları bulunmaktadır. Çok sayıda banka, öğrencilere belirledikleri kriterlerde kredi kartı vermektedir.

İş Bankası, Akbank, Ziraat Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Garanti Bankası, Finans Bank, Vakıf Bank vb. gibi çok sayıda banka öğrenci kredi kartlarını farklı isimlerde kullanıma sunmaktadır.

İş Bankası: 18 yaş üstü öğrenim görmekte olan öğrencilerin yararlanabildiği kredi kartı,” İşte Üniversiteli” adı altında üç değişik kredi kartını kullanıma sunmaktadır. “Aidatsız İşte Üniversiteli”, “Temaslı Visa 25 TL”, “Temassız Visa 20 TL” kullanım ücretleri ile öğrencilere teslim edilmektedir. Ayrıca, maksimum avantajları ile taksitle alışveriş yapılabilmekte, farklı avantajlarından yararlanılabilmektedir.

Akbank Axess 26 Kredi Kartı: 18- 26 yaş arası öğrenciler için tasarlanmış kredi kartıdır. Axess kredi kartı ile alışveriş sırasında chip para kazanmanın yanında taksitle alışveriş de yapılabilmektedir. Bu kredi kartı sanal bir kart özelliği taşıma özelliği bulunmaktadır ve 50 TL üzeri alışverişlerde 3 taksit imkânı da tanımaktadır. Kart limiti ise 500 TL dir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı: “Genç bank” olarak adlandırılan bu kredi kartı, kredi ve yurtlar kurumundan burs ve kredi alan üniversite öğrencileri için kullanıma sunulan bir kredi kartıdır. En önemli özelliği 5 yıl boyunca aidat almamasıdır. Genç Bank Kart Maksimum özelliği taşımaktadır. Ayrıca, harçlık avans adı altında verilen, faizsiz ve masrafsız 300 TL harcama imkânı da bir diğer özelliğidir.

Lisans öğrencilerine 500 TL, Yüksek Lisans Öğrencilerine 800 TL, Doktora öğrencilerine 950 TL tutarında belirledikleri limitler ile öğrencilerin yararlanması sağlanmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Play Card: Üniversite öğrencilerinin tercih ettiği bir diğer kredi kartı, limiti 1000 TL olan play karttır. Harcamalar sırasında World puan kazandıran bu kart18 taşını doldurmuş, 4 yıllık lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin yanı sıra, finans, bankacılık, sigortacılık, sigortacılık, hemşirelik, sağlık beden, spor meslek yüksekokulunda okuyan öğrencilere verilmektedir. Senelik aidatı 70 TL olup, öğrenci belgesi olan öğrencilerden bu ücret talep edilmektedir.

Garanti Bankası Bonus Genç Kredi Kartı: Genç kredi kartını 18- 25 yaş arasındaki öğrenciler talep edebilmektedir. Bonus genç kredi kartının en önemli özelliği alışveriş yapıldıkça bonus puan kazandırmasıdır.

Finans Bank Card Finans GO Kredi Kartı: Limiti 750 TL olan bu kart 18-26 yaş arasındaki öğrencilere verilmektedir. Pek çok avantajı olan bu kartın avantajlarından yararlanabilmek için en az ayda 1 kez de olsa kullanılması gerektiğidir. Ayrıca 150 TL avans çekebilme imkânı sunmaktadır.

Vakıf Bank Like Card: Limiti 500 TL dir. Senelik ödemesi ise sabit olarak 12 TL olarak belirlenmiştir ancak ekstrelerin posta yerine elektro posta yolu ile alınması durumunda bu 12 TL talep edilmemektedir.