Ücretsiz Forex Sinyal Grubuna Katılmak İçin Tıkla

Dünya ekonomisinde yoğun bir gün bizi bekliyor.Dün gelen ÜFE rakamlarından sonra değer kazanan Dolar endeksiyle beraber hisse senedi rallisi de devam etti.

AB Komisyonu Başkanı Claude Juncker Avrupa Parlamentosu’nda gerçekleştirdiği konuşmasında, Türkiye’ye yönelik sert açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin bir süredir Avrupa Birliği’nden uzaklaştığını belirten Juncker, hükümetin birliğe katılımı durdurup üyelik müzakerelerinin başarısızlığı için AB’yi suçlamak istediğini söyledi. Juncker Türkiye’nin öngörülebilir bir gelecekte birliğe üyeliğinin gerçekleşmeyeceğini fakat AB’nin Türk halkına her zaman elini uzatacağını ifade etti. Cezaevlerinde bulunan gazetecilerin serbest bırakılması çağırısında bulunan Juncker, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avrupalı liderlereyönelik “faşist” ve “nazi” gibi söylemlerine son vermesi gerektiğini belirtti.Bu açıklamaların ardından kurda sert hareketlerde görüldü.

Ekonomik Gelişmeler

Bugün hem Dünya ekonomisinde hem de yurt içi piyasada veri yoğunluğu çok fazla.BOE ve TCMB nin faiz kararları gündemde en tepede yer alıyor.İç piyasada faizlerde değişiklik beklenmese de söylenecek sözlü ifadeler enflansyonla ilgili açıklamalar pariteye sert hareketler yaşatabilir.ABD tarafında TÜFE rakamları da olumlu bir beklenti içinde Dolar Endeksinin hareketi bakımından bu verinin önemi büyük.