Anasayfa Genel Ripple Nedir XRP Nereden Alınır Neden Üretilmiştir?

Ripple Nedir XRP Nereden Alınır Neden Üretilmiştir?

FxAdmin Soyad
Ripple-Nedir XRP-Nereden-Alınır-Neden-Üretilmiştir

Kripto para piyasaları adına gelişim hızla devam ediyor. Son olarak yapılan istatistiklerden de anlaşılacağı gibi en büyük coinlerden 87si gerile dönemine geçti. Sürekli olarak altcoinler için yaşanan güven sorunu hala devam edecek gibi gözüküyor. Gösterilmekte olan tüm gelişmeler hep bu yönde hareket etti. Devamlı olarak hızlı bir işletim sistemi arayan kullanıcılar bazı coinlerde bunu elde etseler de diğer noktalarda eksik kalmaktalar. Bu nedenle XRP gibi geçmişi olan ve ileriye dönük projeler hazırlayan seçimler her zaman daha mantıklı gelmekte.

Kaliteli güvenlik sağlamak, her coin için geçerli olamıyor. Örneğin Bitcoin’e bakıldığında hala zirvede olmasının kullanım mecburiyeti olarak bakılıyor. Çünkü yaşanılan problemler hep eksi verilecek notlarla sınırlandırılmıştır. Diğer taraftan kendisi için gelişime ihtiyaç duyan ve kullanılmak istenilen noktaların ne kadar etkili olunması gerektiği farklı bir tartışma konusu oluyor.

Ripple Tam Olarak Nedir?

RİPPLE ne amaçla üretilmiştir diye soracak olursanız direk olarak söyleyebiliriz ki bankalar ve müşterileri arasında yapılan alışverişin gizliliğin çok önemli olduğunu hepimiz biliriz. Bazı bilgiler inanılmaz bir şekilde sorun çıkarta biliyor, bu nedenle dijital para birimlerine ihtiyaç duyulmakta. Kullanılmak istenilen tüm alanların, çalışmalar neticesinde kendisini geliştirmek için ekstra bir şirket kurmaları gerekmektedir. Böyle bir adımın atılması oldukça zordur. An itibariyle yüzlerce coin var, aynı zamanda istenilen taleplerin karşılanması ve geliştirilmesi gerekir.

Bunun yerine hazır ve satın alması makul olan bir tercihiniz olsa hemen ona yönelirdiniz. İşte Ripple tam olarak bu değerde ilerlemektedir.  Gizlilik konusundaki hassasiyeti, ilk üretilme yıllarında mükemmel bir ürün olma yolunda emin adımla ilerletirken, rakipler tarafından yapılan ataklar ve çok fazla tercih olması gerilemesine neden oldu. Çünkü diğer firmalar da diğer eksik kalan noktaları tamamladılar. Fakat ilk zamanlarda anlaşma yapılan birçok banka ve firmalar var. Bu kadar uzun vadeli anlaşmalar yapılması her zaman için şirket adına avantaj olarak kabul edilmektedir.

Ripple ile Bitcoin Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bitcoin ve Ripple arasındaki farklar oldukça fazladır. Çünkü Ripple Bitcoin için yaşanılan sorunlara çözüm niteliği taşıyor. Yani hız ve güvenlik bcoin’e göre hat safhada, kullanılmak istenilmesi durumda çok daha fazla ayrıcalıklar sunduğu görebiliyoruz.

Kullanmakta olan bankalar ve yöneticileri tarafından itiraz niteliğinde bir sorun yaşanmamaktadır. Böyle bir durum bile seçilmesinde öncülük etmektedir.

En önemli evreler birisi de aradaki fiyat farkıdır. Ripple fiyatı 2,04 Türk lirasına denk gelmektedir. Ancak bu uçurum işlev konusunda geride kalmasını gerektirmiyor. Son derece hızlı ve gelişime açık bir coindir.

XRP-Nereden-Alınır

Ripple Satın Almak İçine Neler Yapılması Gerekir?

Ripple satın almak için yapılması gerekenlerin ilki olarak Binance adı verilen borsaya bakmanız gerekir. Bu borsa son yılların en çok coin alım-satım pazarlarında birisi.

Binance’ye kayıt olmak için sitenin ana sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Hesap açtık sonra buraya BTC göndermeniz gerekmektedir. Bu işlem için öncelikle size ait profil deki sağ üst köşedeki Funds adı verilen alan tıklamanız gerekiyor. Daha sonra aynı sayfada bulunan deposits&withdrawals kısmına gidip göndermek istediğiniz bitcoini bulmalısınız. Kendinize ait sanal cüzdanı kopyalayıp, burada gönderme yapmanız istenecektir. Bu işlem sırasıyla giderseniz, 15 dakika içinde miktar hesabınızda olacaktır. Devamında BUY yazılı noktaya tıklayıp işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kripto para piyasalarındaki tüm alım satımlar buradan gerçekleştirilebilir.

0 yorum

Benzer Yazılar

Yorum YAp