Anasayfa Genel En Kolay Kredi Nasıl Hangi Bankadan Çekilir?

En Kolay Kredi Nasıl Hangi Bankadan Çekilir?

FxAdmin Soyad
image 14 - En Kolay Kredi Nasıl Hangi Bankadan Çekilir?

En kolay kredi türleri arasında ilk olarak başlıca gelen her zaman için ihtiyaç kredisi olmuştur. Bu kredi türleri sayesinde okul ihtiyaçları ve düğün masrafları gibi durumlar, inanılmaz derecede hızlı bir biçimde hal olmaktadır. Sağlanan kolaylıkla belirli tarihler ve ödeme miktarlarıyla elimize geçen en basit kredi türüdür.

Milyonlarca kişi sadece ülkemizde değil, aynı zamanda tüm Dünya üzerinde kullanılmaya devam etmektedir. Gösterilmekte olan ilgiyle birlikte yapılan harcamaların düzenlenmesi oldukça önemlidir. Diğer taraftan bahsi geçen ödemelerin yapılamaması daha büyük sorunlara yol açmaktadır. İlerleyen dönemde acil durumlara karşılık olarak belirtilmekte olan rakamları almamız problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle yapmakla yükümlü olduğumuz harcamaların ne kadar önemli olduğunun da altını çizmek gerekir. Düzenli olarak ödenmesinde sorun olmayan hiçbir kredi problem yaşatmayacaktır.

Hangi Bankalar Kolay Kredi Vermeyi Kabul Eder?

En kolay kredi veren bankalar, dikkatli bir araştırma yapılması durumunda özel bankalar olarak karşımıza çıkmakta. Son yıllarda en rahat kredi olanağı veren bankaların başında Akbank gelmektedir. bu tercihi yapmanız halinde, Akbank Direkt ayrıcalığıyla cep telefonunuzdan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Akbank ihtiyaç kredi faizleri yeni yılla birlikte %2,32 olarak belirlenmiştir.

İkinci seçenek olarak Denizbank seçilebilir. Sunmuş olduğu olanaklar ve faiz bilgileri doğrultusunda gerçek anlamda sağlanan kolaylıklara yakından bakmakta yarar var. Tercih edilmesi durumunda belirlenen faiz miktarı 2,49 seviyesinde tutulmuştur.

2019 yılına özel kredi türleri hazırlayan TEB bankası oldukça makul faiz değerlerine sahiptir. Kullanılması için diğer bankalar arasında en düşük kredi değerine sahip seçim olacaktır. Faiz olarak belirlenen oran 1,99’dur.

TEB bankasıyla aynı orana sahip ve müşteri memnuniyeti adına en iyisini sunmaya çalışan Finansbank içinde belirlenmiş faiz değeri 1,99 sevilerinde sabitlenmiş durumdadır. Bu bankalar sayesinde istediğini tatil, harcama vb. giderlerinizi karşılayabilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Nedir? Kimlere Verilmektedir?

İhtiyaç kredisi bankalar tarafından sağlanan en kolay kredidir. Bununla birlikte genel olarak nakit ihtiyaçların karşılanması için kullanılmaktadır. 10.000 TL kredi direk olarak tüketici kredisi anlamına gelmektedir. Birçok banka kolay koşullar neticesinde bu imkanı sağlamaktadır. Dengeli bir sigorta geçmişi ve kredi notu gibi kriterlerin yerine gelmesi yeterli olacaktır.

Bunun için düzenli bir işte çalışmanız gerekmektedir. Doğal olarak bankalar her alanda kendisini güvence altına almak adına girişimlerine hız kesmeden devam ederler. Size sağlanması istenilen miktarın ne ölçüde olduğu çok önemlidir. Yapmak istediğiniz küçük çaplı harcamaların neredeyse tamamını yapmış olduğunuz anlaşma sayesinde halledebilirsiniz. Geri ödeme konusunda sıkıntı yaşamazsınız, ilerleyen dönemler için daha farklı kredi çeşitlerinden faydalanma şansı bulabilirsiniz. Bunun için geçmişinizin düzgün olması ve bankalar arasında her zaman için yeriniz olması anlamı taşımaktadır.

image 13 - En Kolay Kredi Nasıl Hangi Bankadan Çekilir?

Değerlendirme süresince aklınıza gelebilecek tüm çalışmalar, yaptığınız resmi ödemelere göre şekil değiştirir. Örneğin kredi kartı geçmişiniz son derece mühimdir. Kullanmış olduğunuz paralar ve geri ödemesi hakkında nasıl bir skala izlediğiniz sanıldığından çok daha hayati önem sahiptir. Düzensiz yapılan her harcama hanemize eksi olarak geçecektir. Diğer taraftan en iyi şekilde sonuçlara ulaşmak adına yapmakta olduğunuz harcamaların zamanını geçirmeden ödemelerinizi yapmanız şarttır.

İhtiyaç Kredisi Kullanmak İçin Neler Gerekmektedir?

İhtiyaç kredisi kullanmak için bilinmesi gerekenlerin başında, en büyük kolaylıkların başında gelen sigortalı olmanız kredi notu gelmektedir. Geçmiş günlerden biriken SSK bilgileriniz, bankalar için her zaman referans olma niteliği taşımaktadır. Bu nedenle normal bir işte düzenli olarak çalışmanız kredi kullanmak adına bilmeniz gerekenlerin başında gelmektedir.

İşi bırakmış olmanız kredi kullanmadığınız anlamına gelemez. Bunun için daha önce yapmış olduğunuz harcamalar baz alınacaktır. Öncelikle kredi notu adı verilen, tüm finansal kurum ve kuruluşa yön veren puanlama tablosuna bakılacaktır.

Bu güne kadar yapmış olduğunuz bankacılık işlemlerinden, kredi kartı ödemelerinize varana kadar resmi harcamalar baz alınır. Doğal olarak ayda 5.000 TL maaş alıyorsanız, çok kolay şekilde 20.000TL’ye kadar kredi kullanma hakkı tanınacaktır. Sürekli olarak kullanılmaya devam edilen taksitli alışverişler bile bu sisteme yansır.

Kredi Notunun Yükselmesi İçin Neler Yapılması Gerekmektedir?

Kredi notunun yükselmesi için yapılması gerekenlerin başında, ilk olarak gösterilmekte olan ödemelerin günlük olarak yerine getirilmesi gerekir. Devamlı olarak bahsedilmekte olan kredi borçlarının kapatılması büyük önem taşır. Biranda kapatacağınız borcalar sizi çok büyük sıçrayış için hazırlayabilir. Bu evreden sonra notunuz oldukça yükselecektir. Tek seferde olmasa da 3 aylık bir dönemde kapatılan borçlanmalar hemen artı puan olarak geçecektir. Diğer taraftan belli başlı ödemelerinizi bu yönde yapmanız kredi kullanımı için daha rahat bir ortam hazırlamaya yetecektir. En kolay kredi türlerinin ilk sırasında tartışmasız tüketici kredisi gelmektedir.

0 yorum

Benzer Yazılar

Yorum YAp