Anasayfa Haberler Birleşik Arap Emirlikleri 2020 Asgari Ücret

Birleşik Arap Emirlikleri 2020 Asgari Ücret

Piyasa Uzmanı
BAE-2020

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Asgari Ücret

Birleşik Arap Emirlikleri maaşları arasındaki en düşük ödeme tutarına asgari ücret adı verilmektedir. Asgari ücret, ülkede çalışan göçmenlerin günlük ve saatlik çalışmaları üzerinden belirlenmiştir. 7 farklı bölgenin birleşimiyle ortaya çıkan Birleşik Arap Emirliklerinin başkenti, Abu Dabi’dir. Ülkenin kendi vatandaşları asgari olarak çalışamazken, yurt dışından gelen göçmenler ya da ülkede bulunan yabancılar da asgari ücret almaktadır. Petrol kaynaklarının yanı sıra, turizm gelirleriyle de n plana çıkan Birleşik Arap Emirlikleri, hizmet sektöründe çalışanlar kabul etmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Asgari Ücret Ne Kadar?

Asgari ücret ödemeleri, Birleşik Arap Emirliklerinde dolar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ülkede çalışan vasıfsız elemanlara verilen en düşük aylık, asgari ücret tutarındadır. Birleşik Arap Emirlikleri hizmet sektöründe yapılan en düşük asgari tutar 3 bin dolardır. Kişilerin ülkede çalışma iznine sahip olması gerekirken, Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı olan kişilerin asgari ücretle çalışmasına izin verilmemektedir. Özellikle Asya, Afganistan, Pakistan ya da Afrika gibi bölgelerden gelen göçmenler, Birleşik Arap Emirlikleri hizmet sektöründe çalışabilirler.

Birleşik Arap Emirlikleri Ekonomik Özellikleri

Birleşik Arap Emirlikleri ekonomisi, dünyanın ileri gelen ekonomik güçleri arasında sayılmaktadır. Dünyanın en pahalı şehirlerinden bir tanesi olan Dubai, çalışmak için emirliklere gelen göçmenlerin ilk tercihleri arasındadır. Petrol rezervleri ve sayısız turistik bölgenin yer aldığı Dubai’de, hizmet sektöründen çalışanlara fazlasıyla ihtiyaç duyulmaktadır. Türkiye’den Birleşik Arap Emirliklerine giden kişiler, genellikle üst düzey yöneticilik ya da kıdemli bir bölümde işe başlamaktadır. Ancak Türk işçiler de dahil olmak üzere, Birleşik Arap Emirlikleri hizmet sektöründe birçok kişiye istihdam sağlanabilir. İnşaat sektörü, turizm ve gıda sektörü, en fazla istihdam açığı bulunan alanlardır. Yabancı dil bilen kişilerin, iş bulma imkanları daha da kolaylaşacaktır.

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi Başvurusu Detayları

Vize başvurusu için Birleşik Arap Emirlikleri tarafından talep edilen evraklar şunlardır:

  • Renkli kimlik belgesi fotokopisi
  • Güncel pasaportun renkli fotokopisi
  • Vize işlem ücretinin yatırıldığını gösteren ödeme dekontu

İş bulmak amacıyla Birleşik Arap Emirlikleri çalışma vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, online olarak işlemlerini tamamlamalıdır.

0 yorum

Benzer Yazılar

Yorum YAp